İç Dudak Estetiği; Labioplasti - OP. DR. Havva Çuhadar Yekrek
291
page-template-default,page,page-id-291,page-child,parent-pageid-288,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

İç Dudak Estetiği; Labioplasti

 

İç Dudak Estetiği; Labioplasti

 

 

Labioplasti nedir ?

 

Labioplasti iç dudakların küçültme, şekil değişikliği, klitoris üstündeki derinin değişimi(incelmesi), ve vajinal alanın açıklığının ayarlanması gibi işlemlerin hepsidir.

İç dudak estetiği için sebepler: büyük iç dudaklar ilişki esnasında ağrıya, günlük aktiviteler de rahatsızlığa, dar giyimlerde sıkışma ve dışardan çirkin görünüş gibi durumlarda gereklidir.İşlem esnasında gerekli görüldüğünde dış dudaklarda da tedavi yapılmakta. İç dudaklardaki sorun büyümeden(yapısal), doğum nedeni ile veya seks hayatınızdaki alışkanlıklardan kaynaklı olabilir.

Kadınların çoğu iç dudakların dışa vurumundaki görüntüden rahatsızlık duymaktadır. Çok büyümüş dudaklar dar giyimde rahatsızlık verebilir. Labioplasti sonrasında anormal büyük dudakların görüntüsü oldukça düzeltilir ve rahatsızlığınız ortadan kaldırır. Bazı kadınlarda iç dudak büyüklüğü  çocukluk yada ileri yaşlarda gelişebilir.

 

 

En İyi Labioplasti Adayları

 

Cinsel ilişkilerinizde ağrı, giyimerlinizde rahatsızlık veya şeklinden rahatsız olmanız bile yeterlidir. Bu estetik işleminden sonra sonuçları çok iyi sonuçlanmaktadır.

 

 

İç Dudak Estetiğinde Cerrahi İşlem ve İyileşme

 

Operasyon yaklaşık bir saat sürer. Sonrasında operasyon bölgesinde hafif rahatsızlık ve ödem (şişlik) olabilir. Bu rahatsızlık yaklaşık 1-3 hafta içinde geçer. Labiadaki dikiş izi genellikle tamamen iyileşir ve iz kalmaz. Operasyon sonrası 3-5 gün içinde çalışmaya başlanabilir.

 

 

İç Dudak Estetiği Labioplasti Riski

 

Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi bu işlemde de bazı riskler vardır.  Az olmakla birlikte en sık rastlanılanlar kanama, enfeksiyon, asimetri, ve skar dokusu oluşması.