Vajinoplasti, Vajen Daraltma - OP. DR. Havva Çuhadar Yekrek
293
page-template-default,page,page-id-293,page-child,parent-pageid-288,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Vajinoplasti, Vajen Daraltma

 

Vajen Daraltma

 

Cerrahi özel yöntemlerle vajen, perine ve destekleyici kasların sıkılaştırılıp daraltılmasına vajinoplasti denmektedir.

Normal doğumdan sonra özellikle çoklu doğum veya iri bebek nedeniyle zor ve müdaheleli doğumların sonrasında vajina da genişleme olmaktadır. Vajeni destekleyen kaslar ve dokularda yırtılma ve esneme olur. Eski haline kendiliğnden gelmemektedir.

 

Vajinoplasti Adayları

 

Birçok kadın çocuk doğurma dönemi sonra cinsel yaşantısı ve performansı için vajinoplasti yaptırmaktadır. Vajinoplasti sonrası cinsel hayatında belirgin bir düzelme gözlenmektedir.

 

 

Vajinoplasti iyileşme süreci

 

Bu tedavide vajen kasları daraltılır, sıkılışatırılır ve vajendeki fazlalık mukoza dokusu çıkartılır. Sonuç olarak vajenin daralması sürtünmeyi çoğaltır ve ilişkide farkedilir derecede yarar sağlar.

Cerrahi müdahaleden sonra ağrılarınız olacaktır. Bu geçici bir süreçtir. Cinsel yaşamınızı 4 veya 6 hafta sonrasında devam ettirmeniz önerilir.

 

 

Vajinoplasti Riski

 

Karşılaşılan riskler kanama ve enfeksiyondur. Bu gibi durumlar da doktorunuza başvurun.