HACAMAT - OP. DR. Havva Çuhadar Yekrek
347
page-template-default,page,page-id-347,page-child,parent-pageid-343,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

HACAMAT

Hacamatın faydaları

Hacamat tedavisini mutlaka duymuşsunuzdur. Bu tedavinin faydaları saymakla bitmez ama size 8 önemli neden ;

 

1-Ağrıları giderir

 

Tedavi kan ve enerji dolaşımını yenilediği için romatizma, baş ağrısı, eklem ağrısı, migren gibi bir sürü ağrıyı vücudunuzdan alır.

 

2-Kronik yorgunluk sendromunda faydalıdır

 

Çok tempolu yaşantımızda fiziksel olarak dinlensekte zihinsel olarak dinlenmeye fırsat bulamıyoruz. Bunlar kronik yorgunluk sendromuna yol açabilir.Hacamat tedavisi bu nokta da etkili bir tedavi yöntemidir.

 

3-Akciğer hastalıklarından kaynaklanan rahatsızlıkları hafifletir

 

Hacamat, öksürük astım bronşit gibi hastalıklar için destekleyici tedavi olarak yapılır.

 

 

4-Cilt sağlığınızı korur

 

Cildinizin sağlığı vücudunuzun içindekilerden aldıklarıyla beslenir. Hacamat tedavisinde kan hareketlenmeniz ve oksijen döngüsü sağlanır. Cildiniz bu aşamada daha çok verim alır. Selülit gibi tekrar eden rahatsızlıkları tekrarlanmaması gibi iyileştirmelere destek olabilen bir tedavidir.

 

5-Sindirim sorunlarını giderir

 

Kupa çekme, kronik stres, yetersiz beslenme veya bağışıklık sistemi yanıtı nedeniyle oluşan sindirim problemlerini hafifletmeye yardımcı olur.

 

6-İdrar yolu hastalıklarını iyileştirir

 

Kupa tedavisi, böbrek taşları, idrar retansiyonu ve apse gibi hastalıkları idrar yolu rahatsızlıklarını gidermede başarılı bir yöntemdir.

 

7-Rahatlama sağlar

 

Vücutta rahatlama, kan akışı ve enerji dağılımları gibi konularda vücudunuza yardımcı olur.

 

8-Daha hızlı iyileşme

 

Belirli alanlarda kullanılıp o bölge için gerekli kan akışını sağlayabilirsiniz. Böylece daha hızlı iyileşmeyi hedeflemiş oluruz.