Tüp Bebek tedavisi ile hamilelik ? - OP. DR. Havva Çuhadar Yekrek
266
page-template-default,page,page-id-266,page-child,parent-pageid-264,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Tüp Bebek tedavisi ile hamilelik ?

Tüp Bebek Tedavisi Nedir ?

 

Tüp bebek tedavisi infertilite(kısırlık) veya genetik problemi olan kişiler için kullanılan bir yöntemdir.Kadınlar için yumurtalar olgunlaştırılır ve erkekler içinse sperm döllenmeye hazır hale getirilir. İnfertilite tedavi sürecinin yalnızca bir dönemi 14gün kadar yani 2 hafta sürer.
Tüp Bebek infertilite tedavisinde en etkili yöntem olarak kabul görmüştür. Tedavide kendi yumurta ve sperminiz haricinde başkasının yumurtası ve spermi de kullanılabilir fakat başkasının kullanılması ülkemizde yasal olmadığından sizin yumurta ve sperminizle bu tedavi yapılmaktadır.
Tüp bebek  yaş ve kısırlığın sebebi ile ilgili nedenlerle doğru orantılıdır. Zaman alan ve girişimsel bir tedavi yöntemidir. Rahmin içine birden fazla embriyo yerleştirilirse 1 den fazla çocuk olma olasılığı da vardır.