İlk Gecede Ağrı ve Kanama - OP. DR. Havva Çuhadar Yekrek
331
page-template-default,page,page-id-331,page-child,parent-pageid-327,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

İlk Gecede Ağrı ve Kanama

 

İlk Gecede Ağrı ve Kanama

 

 

Ön sevişme ve vajinada yeterli sulanma gerçekleştiğinde partnerler doğru zaman da ve doğru yerde ilişkiye girdiklerinde ağrı ve acı olmaz. Bazı durumlarda kanama da olmayabilir. Bu anormal bir durum değildir. Görülme olasılığı düşük olsa da bazı durumlarda gerçekleşir.

 

 

İlk ilişkide ağrı olmasının nedenleri:

 

Aşırı Ruhsal Gerginlik

 

İlk ilişkide korku ve gerginlik vardır erkek partner zorladıkça vajinadaki kaslar gerginleşir ve daralmaya yol açar bu sebepten ağrı olması muhtemel bir sonuçtur.

 

Uyarılma Olmadan İlişki

 

Uyarılma olmaz ise vajende sulanma olmaz gerginlik te bu durumda sulanmaya engel olur. Vajen kaslar kuruluktan dolayı gergin olacağından yine ağrı oluşması mümkündür.

 

 

İlk ilişkide zedelenmeler ve sıyrıklar

 

İlişki durumunda zorlanmanız kasların gerilmesine ve sürtünmeden kaynaklı zedelenme ve sıyrıklara yol açar. Bu sıyrıklar idrar ile temas ettiğinde ağrılara dönüşecektir.